Historie

Historie ostravského florbalového klubu 1. MVIL Hrabová se datuje od přelomu let 1997/1998, kdy se v tělocvičně místní základní školy poprvé sešla parta florbalových nadšenců z Ostravy-Hrabové a blízkého okolí.

V následující ligové sezóně 1998/1999 se tým přihlásil do nově vznikající, dvanáctičlenné, celomoravské 5. ligy, v níž nakonec obsadil 6. místo. V lednu 1999 získal tento sportovní klub, jakožto občanské sdružení, právní subjektivitu a v sezóně 1999/2000 se 1. MVIL Hrabová umístil opět na 6. místě ligové tabulky.

Do sezóny 2000/2001 jsme, už jako řádní členové ČSTV, vstoupili výrazně posíleni o hráče, kteří působili ve 2. celostátní florbalové lize a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat: Po rapidním herním zlepšení jsme obsadili 2. místo v soutěži a postoupili tak do 4. ligy. V létě jsme velice úspěšně sehráli několik turnajů a vrcholem této sezóny pak byla účast našeho týmu na velmi kvalitně obsazeném turnaji Summer Cup v Liberci, kde se nám podařilo projít celým turnajem až do finále, zvítězit v něm a odvézt si tak po zásluze pohár za 1. místo.

V sezóně 2001/2002 náš tým pokračoval ve výborných výsledcích a ve 4. lize obsadil třetí místo, které mu zaručilo další postup do vyšší soutěže – 3. nejvyšší celostátní ligy. V létě jsme se opět zúčastnili několika turnajů, z nichž nejvýznamnější byl znovu Summer Cup v Liberci (3. místo) a především pak náš první mezinárodní turnaj Austrian Open v Innsbrucku. V roce 2002 začaly náš tým finančně podporovat dvě ostravské firmy: Fite, Stavebniny J&S a také obecní zastupitelstvo městské části Hrabová, za což jim patří náš dík. Tato pomoc umožnila další rozvoj našeho oddílu: založili jsme tým mladších žáků, který se ve své první sezóně účastnil severomoravského přeboru.

Do sezóny 2002/2003 jsme šli s cílem udržet pohromadě hráčský kádr mužského celku a rovněž účast ve 3. celostátní lize i pro další sezónu. Po výsledkové krizi týmu v zimní části se nám podařilo zvrátit nepříznivou situaci a po úspěšných zápasech na jaře 2003 zachránit účast ve 3. lize. A dále jsme samozřejmě rozvíjeli práci s žákovským týmem, kterému se dokonce podařilo postoupit do vyšší ligy (severomoravské soutěže). Tento úspěch probíhal pod taktovkou dvojice trenérů Jiřího Friedeckého a Ctibora Nováka, jinak též hráčů mužského týmu.

V sezóně 2003/2004 se nově založený B-tým mužů účastnil severomoravského přeboru, ale po nepříliš úspěšném působení jsme se nakonec rozhodli pro ukončení jeho činnosti. Zato A-tým absolvoval velmi vydařenou sezónu v 3. lize a umístil se na skvělém 4. místě. Mladší žáci absolvovali druhou sezónu v nejvyšší severomoravské soutěži a nevedli si vůbec špatně. V létě jsme tradičně vyjeli na Summer Cup do Liberce a opět jsme se probojovali až do finále, kde jsme jen těsně podlehli výběru hráčů z 1.–3. ligy, hrajícím pod názvem Medvědi Severu. Premiérově jsme se zúčastnili i turnaje Czech Open v Praze, kde se však příliš nedařilo a skončili jsme na třetím, nepostupovém místě základní skupiny.

V sezóně 2004/2005 bylo opět hlavním cílem udržet účast ve 3. lize a doplnit kádr mužů oslabený odchody kvalitních hráčů. To se nakonec po velkých obtížích podařilo a skončili jsme na 10. místě tabulky. Mladší žáci povyrostli a tím postoupili do Severomoravského přeboru starších žáků. Tento stále velmi mladý a učenlivý kolektiv podával vyrovnané výkony a skončil na 5. místě tabulky. Po sezóně jsme pak s žáky poprvé vyrazili na letní turnaj Nisa Open v Liberci, který se přes slabší herní výsledky společensky velmi vydařil. Tým mužů zase zazářil na libereckém Summer Cupu, kde obsadil skvělé 2. místo, a i účast na největším českém turnaji Czech Open byla podařenější a tým vypadl až v play-off. Se stále náročnějším chodem klubu nám začal velkoryse vypomáhat nový sponzor V-Kuty, jehož logo se skví i na stříbrných dresech týmu mužů.

Do sezóny 2005/2006 jsme vstoupili s ambicemi udržet účast ve 3. lize a zabojovat o vyšší umístění v tabulce. Bohužel v průběhu sezóny se nám moc nedařilo a po sérii porážek jsme se pohybovali až u dna ligové tabulky. Vzhledem k tomu, že sestupovaly čtyři týmy, už to s námi jednu dobu vypadalo skoro beznadějně. Jenže v samém konci sezóny přišel obrat a po pěti vítězstvích v řadě jsme se vyhoupli až na konečné 8. místo tabulky a ligu tak nakonec bezpečně udrželi. Po ligové sezóně jsme se zúčastnili ostravského turnaje Fatpipe Cup a v srpnu jsme vyjeli na tradiční Czech Open, kde se nám dařilo a po výborných zápasech jsme postoupili až do play-off. Starší žáci v této sezóně završili působení ve své věkové kategorii 2. místem v tabulce po základní části. To zaručovalo účast v nástavbě o postup do vyšší soutěže. I v ní jsme byli úspěšní a postup nakonec vybojovali. Tuto sezónu lze proto z pohledu obou našich týmů hodnotit jako úspěšnou.

V sezóně 2006/2007 čekalo náš klub několik změn. Kádr mužů prošel výraznou obměnou. Odešlo pět hráčů, ale zároveň jsme získali několik nových posil, včetně zařazení dvou našich odchovanců z týmu mládeže do stabilního kádru mužů. 3. liga se přejmenovala na 2. ligu a my jsme i vzhledem ke změnám v kádru opět očekávali boje o zachování naší příslušnosti v této soutěži. Z úspěšného týmu starších žáků se stal tým dorostu, který se opět pod vedením trenéra Ctibiho jako nováček účastnil Severomoravské ligy. Už úvod sezóny v 2.lize mužů ukázal, že naše hra se o poznání zlepšila, mladí hráči dodali týmu nový impuls a s tím přišly i výsledky. Nakonec jsme po báječné sezóně obsadili 2.místo, které v konečném důsledku znamenalo historický postup do 1.ligy ! To asi nikdo nečekal, ale vzhledem k výsledkům i předváděné hře jsme si toto umístění zasloužili. Dorostenci měli v této sezóně těžkou úlohu, protože se utkávali vesměs s věkově staršími soupeři. Začátek tomu odpovídal i výsledkově, ale od poloviny sezóny se už začali prosazovat a šli od vítězství k vítězství. V konečné tabulce pak obsadili nečekané a výborné 2.místo za postupujícím Třincem.

‼️ Čeladná za 6 bodů ‼️

V Neděli odpoledne odehráli svůj další turnaj naši dorostenci, tentokrát na Čeladné. V prvním zápase nás čekal těžký soupeř z...

Platba členských příspěvků

Se začátkem nového sezóny 2023/24 je tady i splatnost první poloviny členských příspěvků. Platby zasílejte výhradně převodem...

Otevíráme sportovní kroužek pro děti

Od ledna 2024 se můžete se svými ratolestmi zapojit do nového kroužku pro děti. Těšíme se na vás!